Biz Kimiz?

By  |  0 Comments

“Yahu kim bu adamlar” deyip burada isen sana tavsiyem aşağıda yazılanları okuman ki aradığın sorunun cevabını burada bulacağından yüzde yüze emin olabilirsin. Öncelikle klişeyi sorup kurtulalım.

Neden Mottoman ?;
yani bu ismi neden seçtik ; Tamamıyla atalarımızı yad etmek. Onlar atlarının üzerinde günlerce yol alırdı… Bizde asfaltta geçtiğimiz her kilometreyi onlara adadık. O yüzden “MOTTOMAN”.

Peki Mottoman’ın kuruluş amacı;
Biz bir yere varmak istemeyen, önemli olan yolda olmak fikrini benimsemiş bir avuç motosiklet tutkunuyuz. Ortak keyifleri motosiklet olan insanları bir araya getirmek belki bir amaç olabilir biliyoruz ki, huzurlu bir motosiklet sürücüsünün kendini en mutlu hissettiği yer yollar ve yollar her zaman yeni insanlara ve yeni yerlere çıkıyor. Gezilerimiz ve toplantılarımız da keyif amaçlıdır. Katılamayan dostlarımızın üzerlerinde bir baskı yada gerilim yaratılması söz konusu değildir. Pek tabii ki bu buluşmalara katılımlar kişilerin kendi sosyal yaşamları içinde, kendi imkânları doğrultusunda olacaktır ve tek amacı keyif almaktır. Kimsenin kimseye sitem etmesi düşünülemez.

Ne ol; ne olma ? ;
“Ne olursan ol yine gel” demiyoruz. Biliyoruz ki, kuralın olmadığı yerde karmaşa , karmaşanın olduğu yerde de huzur olmaz. Mottaman sürücüleriyle yolculuk yapmak,otoban kenarında çay içmek, yeni yerler görmek ve en önemlisi, “-Kalk gidiyoruz” dediğinde “-Nereye ?” demeyecek dost arıyorsan. Mottoman aradığın yer. Neden mi ? Mottoman bir keyif grubudur. Mottoman işi gücü olan, sorumlulukları olan sürücülerden oluşur ve hepsinin ortak noktası hayat koşturmasından vakit ayırıp kendi keyfine zaman ayırmakdır. Mottoman bu kısıtlı zamanda keyif kaçıracak hiçbir hadiseye müsama göstermeyecek bir gruptur. Bundan sebeptir ki Mottoman üyesi olmak biraz meşakatlidir.

Mottoman üyesi olmak istiyorsan;
Öncelikle bir grup üyesi tanıyor olmalısın. Tanıdığın arkadaşın ile toplantılara katılır, kendini tanıtırsın. Eğer diğer üyeler arasında sevilir isen daha Türkçesi güvenilir hale gelirsen, Kendine ait bir motosikletin varsa. Yani kiralık, ödünç yada ticari olarak bir motor kullanmıyorsan. Yüksek cc (mümkünse 250 cc ve üzeri, çünkü grup sürüşlerinde grubun içinde ruhunu teslime hazır bir motor görmek kimseyi mutlu etmediği gibi huzursuzda eder) Yol için gerekli ekipman ve evraklara sahip isen, Güvenli Şürüş Tekniklerine ve özellikle grup sürüş tekniklerine hakim isen (bilmemek değil öğrenmemek ayıp), Biliyoruz ki; motosikletimiz ile yolda kendimizi güvende hissediyorsak keyiflimiz artıyor. Siyasi görüşlerimi, patron azarını kısaca bütün dertleri geride bırakırım diyorsan; Sadece birlikte motosiklet sürmek ve keyif almaksa amacın, bunları okurken “-evet, doğru yerdeyim” diyorsan. Mottoman Üyesi olmuşsun, Mottoman ile yola çıkabilirsin demektir.

Aramıza HOŞGELDİN.

Sitemizi ziyaret edip daha fazla bilgi alabilir bizi takip edebilirsiniz. Hatta şimdiden sitemize üye olarak başlnagıç bile yapabilirsiniz. Başlamak işin yarısıdır. 😉

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir