MOTAK 2. Dostlar Buluşması Bu Sene Farkındalık ve Eğitim İçin Yapılıyor.

By  |  0 Comments


motak-kapak
Bu sene 2. yapılacak olan MOTAK Buluşmasında sezon içerisinde gerçekleşen kazalar, ölümler başta olmak üzere hem farkındalık hem de  motosiklet camiasında olan kullanıcıları bilinçlendirme adına bir dizi eğlence ile birleştirilip eğitim verilyor. Çınarcığın Tesvikiye mevkiine baglı Dilek Kamp Alanı olarak belirlenen bölge de
T.M.F. (Türkiye Motosiklet Federasyonu)tarafından
Teori eğitimi. (nasıl motosiklet kullanılmalı, kazalardan nasıl kurtulma ihtimalimizi, güvenlik ekipmanlarımızın bilinçli ve doğru kullanımı gibi…) verilecek.

Ve yine MOTAK-MAG AME Acil Müdehale Ekibi tarafından
Motosiklet kazaları, trafik kazalarına müdehale, Cpr başta olmak üzere günlük hayatta her bireyin alması gereken temel İLK YARDIM eğitimi.
Deprem anında neler yapmamız gerekir, Almamız gereken önlemler nelerdir başta olmak üzere toplumumuzu ve camiamızı bilinçlenmiş birey olmamız da fayda sağlıyacak eğitimleri vereceklerdir.
Eğitimler kurumların konusunda uzman eğitmenleri tarafından verilecektir.

Kamp alanında çadır konaklamalı eğlenceye dayalı eğitim olacaktır. Malum eğlenmek için orada olunacak dolayısı ile ilk hedefimiz hem hasret gidermek hem eğlenmek hem camiamız da tanımadığımız grup klüp yada bireysel kullanıcılar ile sosyalleşmek ve de tanışmaktır.

Etkinlikteki tüm eğitimler ve kamp konaklaması her hangi bir ücrete tabii değildir. Camiadaysanız motosiklet kullanıyorsanız. Üzerimizde kurulmuş olan ön yargıyı kaldırmak istiyorsanız etkinliği kaçırmamanızı tavsiye ederim. Bu bir başlangıç olup her motosiklet kullanıcısının aslında düşünüldüğünün aksine ülkesi için etrafında ki insanlar için ne kadar faydalı olduğunu, olacağını göstermek adına grubumuz ve camiadaki tüm kullanıcıların başlatmış olduğu bir akım haline gelmesi en içten temennimdir.

Motosiklet tutkunu, Çağının Süvarisi, Ülkesinin Faydalı Bireyi, Bazı kendini bilmez kişilerin köşe yazılarında yazdığı gibi terörist değildir. Bizlere bu tip ithamda bulunan insanların bu ülkede 1 adet fidanı dahi olmazken grubumuzun bile 2500 den fidanı mevcuttur.  Bu yüzdendir ki bizler yani motosiklet tutkunları ne kadar fazla alanda elimiz olur sa bu tip ithamlar gün gelecek son bulacaktır.
Saygılarımla
Mottoman Moto Grup Başkanı
Ender YILDIZ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir